Doğru Yol Partisi
  Son Dakika :   
 
 
GENEL BAŞKAN'IN ZİYARETLERİ
Genel Başkan Çetin Özaçıkgöz, HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'nu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi ve Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Kars'lı ziyaret etti.

Devamını Oku  

ANASAYFA
GENEL BAŞKAN
VİDEOLARI
DANIŞMANLARI
PARTİ KURUCULARI
BAŞKANLIK DİVANI
GENEL İDARE KURULU
MKYK
Y.HAYSİYET DİVANI
İL BAŞKANLARI
İLÇE BAŞKANLARI
RESİMLER ve LOGO
TÜZÜK
PROGRAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
İLETİŞİM 

GENEL BAŞKAN
AV.ÇETİN ÖZAÇIKGÖZ
         1943’de İstanbul’da dünyaya gelen Av.Çetin Özaçıkgöz, 1964’de İstanbul’da yayınlanan Yeni Çığır Dergisi’nin yazı işleri müdürlüğü, 1968’de ise Adalet Partisi Bolu Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.
         1969’da Ankara’ya yerleşen Özaçıkgöz, Adalet Partisi Genel Merkezinde bir süre seçim konularında çalıştıktan sonra 1970-71 döneminde Bayındırlık bakanlığı Halkla Münasebetler Müdürlüğü, 1971-74 Adalet partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, 1975-77 Ulaştırma Bakanlığı Basın ve Parlamento İşleri Müşavirliği, TÜM-SAN Genel Müdürlüğü yaptı.
         2000 yılından sonra haftada 2 gün, Türkiye’nin iç ve dış sorunlarının görüşülüp tartışıldığı Süleyman Demirel’in evindeki toplantılara katılmıştır. 
         Almanya, Avusturya ve İsviçre’de “Siyasi Partiler, Parlamento ve Yerel Yönetimler” konularında araştırmalar yapan Özaçıkgöz, İngilizce ve Almanca bilmektedir.Basılı 2 adet kitabı vardır.Halen Ankara Barosu’na kayıtlı olarak Avukatlık yapmaktadır.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
         Doğru Yol Partisi'nin isminin değiştirilmesi karşısında Doğru Yol Partisi'ni tekrar kurmaya karar verip, Mahmut Dayangaç ve Cihat Yenidoğan ile birlikte yola çıkmış, diğer kurucuları da yanına alarak DYP'yi 28 Mayıs 2007'de tekrar kurarak "Kurucu Genel Başkan" olmuştur. Daha sonra yapılan 1.ve 2.Olağan Büyük Kongre'lerde "Oybirliği" ile yeniden Genel Başkan seçilmiştir.


 

 
İçimizden
BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK
Dr.HASAN TÜRKEL- Gn.Bşk.Yrd
ERGENEKON MAŞASI
ORHAN SELEN- Gn.Bşk.Yrd.
ÜLKENİN GELECEĞİ
ALAATTİN YILDIRIM- Gn.Bşk.Yrd.
TRAFİK TERÖRÜ
KEMAL ABDULLAHOĞLU Gn.Bşk.Yardımcısı
BİZ KİMİZ
HASAN GÜRAL Gn.Bşk.Yardımcısı

BİZE YAZIN

Her Hakkı Saklıdır. DOĞRU YOL PARTİSİ© 2010 Tasarım : Linear Yazılım

LİNEAR YAZILIM